17 kwietnia pod pamiątkowym obeliskiem w Pępicach odbyły się uroczyste obchody 81. Rocznicy Wyzwolenia Obozu w Pępicach. Udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych: Pan Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit, Pan Wicewójt Bogusław Gąsiorowski, goście w osobach: Kierownika Biura Oświaty w Brzegu, pani Elżbiety Ochmańskiej-Jurkowskiej, Sekretarza Starostwa Powiatowego Pana Macieja Roga, przedstawicieli Związku Sybiraków, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich (odzział w Brzegu), pocztów sztandarowych Brzeskich szkół podstawowych oraz przedstawicieli prasy. Uroczystość stanowiła okazję do uczczenia jeńców oraz ofiar obozów koncentracyjnych. Podczas obchodów złożono kwiaty, oddając hołd tym, którzy zapisali się w historii lokalnej społeczności. Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień, które podkreślały znaczenie pamięci oraz tradycji.
























